Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriMobil internet kullanımı küresel çapta yüzde 67, Türkiye'de ise yüzde 179 büyüdü

Mobil internet kullanımı küresel çapta yüzde 67, Türkiye'de ise yüzde 179 büyüdü

17 Şubat 2015
Mobil internet kullanımı küresel çapta yüzde 67, Türkiye'de ise yüzde 179 büyüdü - İnternet trafik ölçümleme aracı Statcounter.com'ın yeni raporu küresel çapta mobil internet kullanımının son  1 yılda yüzde 67 oranında attığını gösteriyor. Rakamlar geniş ekranlı telefonların tabletlerden gelen trafiği etkilediğine işaret ediyor.

İnternet trafik ölçümleme aracı Statcounter.com'ın yeni raporu küresel çapta mobil internet kullanımının son 1 yılda yüzde 67 oranında attığını gösteriyor. Rakamlar geniş ekranlı telefonların tabletlerden gelen trafiği etkilediğine işaret ediyor.

3 milyon web sitesinden 15 milyon sayfa görüntülemeyi analiz eden Statcounter, son 12 ayın (Ağustos 2013-Ağustos 2014) rakamlarına bakıldığında masaüstünden gelen internet kullanımını yüzde 64.6 ile ilk sırada gösteriyor. Mobil telefonların payı yüzde 67 büyüme göstererek yüzde 17.1'den yüzde 28.5'e yükselirken, tabletlerin payı yüzde 41 artışla 4.8'den yüzde 6.8'e çıkmış.Bu rakamlar tablet kullanımındaki büyüme hızının akıllı telefonların gerisinde kaldığını net olarak gösteriyor ki Statcounter analistleri de bunun sebebinin 'phabletler' yani büyük ekranlı akıllı cep telefonları olduğunu söylüyor. Dahası 5.5 inçlik iPhone 6 Plus'ın bir tablet katili olabileceğini ifade ediliyor ki haksız da sayılmazlar.

Türkiye'deki büyüme yüzde 179

Mobil internetin büyümesine ülkeler özelinde bakıldığında ABD'de yüzde 73, Birleşik Krallık'ta yüzde 69 oranında büyüme var. Türkiye'ye biraz detaylı bakarsak masaüstü intenret kullanımı, yüzde 89'dan yüzde 72'ye düşmüş. Mobil internet kullanımı ise yüzde 8.79'dan yüzde 24.74'e yükselmiş. Yani yüzde 179 oranında bir büyümeyle 2 kattan fazla bir büyüme var.Türkiye'de tabletlerden internete bağlanma oranı da dünya ortalamasının altında. Bir yıl içinde yüzde 1.93'ten yüzde 3.24'e yüzde 67'lik bir büyüme var.

Bu rakamlar Türkiye'nin gelişen bir pazar olduğunu ve hızlı bir mobil büyüme içinde olduğunu doğruluyor ve bize mobil tarafı asla boş bırakmamız gerektiğini fısıldıyor. 

Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası