Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriFlows: İnternet bağlantısı olmadan anonim mesajlaşma uygulaması

Flows: İnternet bağlantısı olmadan anonim mesajlaşma uygulaması

17 Şubat 2015
Flows: İnternet bağlantısı olmadan anonim mesajlaşma uygulaması - Özellikle son 8 yıl içerisinde gittikçe internet üzerinde herkesin tüm bilgileriyle yer almasının ardından anonimliğe doğru tekrar bir ilginin başlamasıyla birlikte anonim sosyal ağ ve mesajlaşma uygulamalarının sayısı artıyor.Bu alandaki son örnek ise yerli yazılım geliştiricilerin yaptığı ve internet bağlantısına ihtiyaç duymadan anonim olarak mesajlaşabileceğiniz mobil uygulama olan Flows.

Özellikle son 8 yıl içerisinde gittikçe internet üzerinde herkesin tüm bilgileriyle yer almasının ardından anonimliğe doğru tekrar bir ilginin başlamasıyla birlikte anonim sosyal ağ ve mesajlaşma uygulamalarının sayısı artıyor.Bu alandaki son örnek ise yerli yazılım geliştiricilerin yaptığı ve internet bağlantısına ihtiyaç duymadan anonim olarak mesajlaşabileceğiniz mobil uygulama olan Flows.

Flows'u tanıtmaya başlarken ilk olarak söyleyebileceğim eğer FireChat'i kullandıysanız ona benzer yanlarının bulunduğu ancak temel bazı önemli noktalarda Flows, FireChat'ten ayrılıyor. Flows'un çalışma mantığını açıklamamız gerekirse herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan yalnızca Bluetooth veya P2P Wi-Fi ile uygulamaya giriş yaparken diğer kullanıcılarla mesajlaşabiliyorsunuz. Uygulamayı ilk açtığınızda ve devamında Flows kesinlikle sizden herhangi bir bilginizi istemiyor yalnızca kendinize bir kullanıcı adı belirliyorsunuz ve uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz.

Uygulama içerisinde kullanıcıların birbiriyle mesajlaşması ise IRC benzeri odalar kurarak gerçekleşiyor. Odaları "#"  ile başlayarak hashtag mantığında kurabiliyorsunuz ya da var olan bir odaya dahil olabiliyorsunuz. Ardından mesajlaşma başlıyor burada önemli nokta Flows yazılan mesajları asla kaydetmiyor bunu kullanıcı tamamen kendi kontrölünde yapabiliyor bu da Flows kurucusu Furkan Cengiz'in FireChat'ten farklılaştıkları temel noktalardan biri olduğunu söylüyor.

Herkesin dahil olabildiği kanallar olduğu gibi yalnızca belirlenen kullanıcıların dahil olabileceği kısmen gizli odaların da kurulabildiğini söyleyelim. Anonimlikle birlikte ortaya çıkan sorunlardan birisi farklı kişilerin aynı kullanıcı adını alabiliyor olması ve bunun karışıklığa yol açması. Flows bu sorunu renkli imza ile çözmüş. Uygulamaya dahil olan her kullanıcının kendine sahip 3 renkten oluşan bir imzası var ve bu kullanıcıları sistem üzerinde ayırtedilebilmesine olanak sağlayan özellik.

Yalnızca 2 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen Flows, 22 Ekim tarihinde Product Hunt'ta feature olduğunu ve 4. sıraya kadar yükseldiğini belirtelim. Protestolar, okullar, konserler ve etkinlikler Flows'un ilk olarak kullanılabileceği alanlar olarak akla geliyor. Uygulama şu anda yalnızca iOS platformları için bulunmakla birlikte ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası