Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji Haberleri İnternet Bağlantınızın Yavaşlama Nedenleri

İnternet Bağlantınızın Yavaşlama Nedenleri

17 Şubat 2015
 İnternet Bağlantınızın Yavaşlama Nedenleri - İnternet bağlantınızı o anda bir başkası ile paylaşıyorsanız bu size gelen bağlantı hızının bölündüğü anlamına gelir.

İnternet bağlantınızı o anda bir başkası ile paylaşıyorsanız bu size gelen bağlantı hızının bölündüğü anlamına gelir.

Bağlantıyı Paylaşmak

İnternet bağlantınızı o anda bir başkası ile paylaşıyorsanız bu size gelen bağlantı hızının bölündüğü anlamına gelir. Hele ki paylaştığınız kişi yada kişiler internetten bir şey indiriyor yada bir şey izliyorsa o zaman sizin internet bağlantınız sürünme moduna geçebilir. Öncelikli olarak bunu göz önünde bulundurun.

Kota Belası

Kota belası uzun yıllardır kurtulamadığımız bir bela. İlk etapta "verilen kotayı geçersen ekstra ücret ödersin" tarzında sunulan internet paketleri çok canlar yaktığından başımıza "adil kullanım" diye bir şey çıkardılar. (İnsanın "hay sizin adalet anlayışınızı ..." diyesi geliyor) .

Bide bunu "limitsiz" adı verdikleri paketler adı altında satmaya başladılar. "Lan madem limitsiz neden kota var?" diye sorarsanız "internet bağlantınız limitsiz ama belli bir sınırı geçtikten sonra bağlantı hızınız düşük olarak kullanmaya devam ediyorsunuz" diye cevap verirler ve hemen ardından "isterseniz sınırsıza geçirelim sizi. Bağlantınız asla düşmeden kullanırsınız" derler ve harbiden geçirmeyi teklif etmiş olurlar. Sen oradaki "geçirme" kelimesini paket değiştirme olarak anlarsın ama aslında sana geçirmeyi teklif etmiş olurlar. Çünkü sırf kota belasıyla uğraşmamak için 2-3 kat daha fazla fiyat ödemen gerekir.

Uzun lafın kısası, adil kullanım kotanızı geçmeniz durumunda internet bağlantınız çok ciddi bir oranda düşüyor. Kotanızı geçip geçmediğinizden emin olun.

Reset İhtiyacı

Bazen internet servis sağlayıcılarından kaynaklanan durumlar yada modeminiz nedeniyle modeminize reset atmanız gerekebilir. Yani klasik Türk mantığıyla bi kapatıp açın, kendisine gelmesini bekleyin.

Bilgisayar ile İlgili Sorunlar
İnternetiniz ne kadar hızlı olursa olsun, netice olarak internetten gelen verileri alan ve internet vesilesi ile veri göndermenizi sağlayan şey bilgisayarınızdır. Dolayısıyla bu verileri işlemesi bilgisayarın donanımsal yeterliliğiyle alakalı bir durumdur. Bilgisayarınızın donanımsal olarak herhangi bir sıkıntısının olmadığından emin olun.

Bunun yanı sıra bilgisayarınızı uzun süredir resetlemiyorsanız ve çok fazla program kullandıysanız bir reset ihtiyacı söz konusu olabilir.

Virüs

Bilgisayarınızda virüs olması, bu virüsün siz farkına bile varmadan internetinizi kullanıyor olması muhtemel. İnternetinizi kullanmıyor olsa bile arka planda çalışarak bilgisayarınızı, dolayısıyla internet kullanmanızı yavaşlatabilir. Bilgisayarınızı bir güvenlik taramasından geçirin. Baktın olmuyor bas formatı gitsin ...

Wireless Bağlantı Gaspçıları

İnternet bağlantı bilgilerinizi kimseyle paylaşmasanız ve tek başınıza internet kullanmak isteseniz bile bazı Wireless gaspçıları bir yöntem ile sizin internet şifrenizi öğrenmiş ve internetinizi kullanıyor olabilir. Wireless Network Watcher gibi çeşitli programlarla Wireless bağlantınızı kimlerin kullandığını öğrenebilirsiniz.

Bu gayet sıkıntılı bir durum çünkü sizin "aman geçmeyeyim de aylık kotam dolarak internetim yavaşlamasın" diye özen gösterdiğiniz kotanıza da tecavüz etmiş olur. Bu durumda yapmanız gereken modeminizi resetlemek ve hemen wireless modeminize daha sağlam bir wireless şifresi koymak.


DNS Sorunu


Günümüzde kola şişesi kapağı kapatır gibi siteler erişime kapatıldığından bir çok internet kullanıcısı DNS değiştirerek internete giriyor. Buda DNS numarası girilen sunucularda meydana gelen bir sorunda, o DNS numaralarını kullanan kişilerin internet bağlantısında sıkıntılar yaşamasına neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde internet dünyasının lideri Google reyizin DNS sunucusu yaklaşık olarak 1 saatliğine gitmiş ve Google DNS'lerini kullanan bir çok kişi çeşitli sıkıtılar yaşamıştı. Sorunun DNS kaynaklı olup olmadığından emin olun.


Kablo ve Mesafe Sorunları

İnternete kablolu bağlanıyorsanız kablolarınızı kesinlikle kontrol edin. Hiçbir yere sıkışmamış, kırılmamış olmasında çok ciddi fayda var. Ayrıca bağlantı sürekli gidip geliyorsa bir kablo kaçağından da şüphelenebilirsiniz.

Kablosuz yani Wireless bağlantı kullanıyorsanız bu durumda mesafeler ciddi önem taşıyor. Modeme olan uzaklığınız, modemle bilgisayarınızın arasında herhangi bir oda, duvar, yada engelleyici başka bir şey olması bağlantının yavaşlamasına neden olur. Bunun yanı sıra ortamda telsiz, radyo, bluetooth radyo frekanslarına sahip unsurlarda wireless bağlantınızın hızına tecavüz edebilir.

Modeminizi Kontrol Edin

Modemizinle alakalı bir sıkıntı olup olmadığından, ışıklarının olması gerektiği gibi yandığından emin olun.

İnternet Sitesi Sorunu

Sadece bir tane internet sitesinin açılma hızına, sadece bir yerden indirdiğiniz dosyanın indirilme hızına yada sadece bir yerde izlediğiniz bir videonun yüklenme hızına bakarak sorunun sizin internet bağlantınızdan kaynaklandığını düşünmeyin. O internet sitelerinin sunucuları ile alakalı bir sorun söz konusu olabilir. Bu nedenle 3-4 tane popüler ve farklı şirketlere ait web sitelerini (Örneğin: Google, Facebook, Twitter, WebTekno gibi) ziyaret ederek kıyaslama yapın. Eğer içlerinden bir ikisi olması gerektiği gibi hızlı açılıyorsa sorun zor ve yavaş açılan internet sitelerindedir.

Son Çare İnternet Servis Sağlayıcısı

Tüm bu noktaya kadar anlatılanlar ile ilgili bir sıkıntı olmadığından eminseniz o zaman son çare internet servis sağlayıcısını arayın ve durumu kendilerine iletin. Çünkü bazen alt yapı ve geliştirme çalışmaları yapmaları nedeniyle internetiniz de bir süreliğine yavaşlamalar yada kesintiler meydana gelebilir.

SONUÇ

Burada anlattığımız sorunların hepsi olması muhtemel ve göz önünde bulundurulması gereken ilk unsurlardır. Bu nedenle olası bir yavaşlama yada bağlantı kopma durumunda ilk aklınıza gelenler bu maddeler olmalıdır.
Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası