Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji Haberleriİstanbul'un çağdaş sanat haritasını cebinize getiren uygulama: Art.Walk

İstanbul'un çağdaş sanat haritasını cebinize getiren uygulama: Art.Walk

17 Şubat 2015
İstanbul'un çağdaş sanat haritasını cebinize getiren uygulama: Art.Walk - Dar sokaklarının arasına gizlenmiş mekanlarıyla ünlü İstanbul'un bir başka yüzünü keşfetmek için yeni bir uygulama daha var: Art.Walk. Şehrin çağdaş sanat galerilerini bir araya getiren mobil uygulama, konum tabanlı çalışıyor ve güncel sergi listelemelerini içinde barındırıyor.

Dar sokaklarının arasına gizlenmiş mekanlarıyla ünlü İstanbul'un bir başka yüzünü keşfetmek için yeni bir uygulama daha var: Art.Walk. Şehrin çağdaş sanat galerilerini bir araya getiren mobil uygulama, konum tabanlı çalışıyor ve güncel sergi listelemelerini içinde barındırıyor.

Başlangıçta yalnızca iOS için geliştirilen Art.Walk'u indirip, hemen güncel bir çağdaş sanat etkinlik takvimi gibi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Öne çıkan güncel sergileri gördüğünüz Sergiler bölümünde; sergilerin başlangıç ve bitiş tarihi, mekanı ve ismi listeleniyor. Her bir sergiyi tıklayıp ayrı incelemek de mümkün ancak uygulama henüz sergilerle ilgili pek fazla içerik barındırmıyor. Uzun tanıtım yazıları ya da sanatçı hakkında bilgiler henüz Art.Walk içeriğine dahil edilmemiş. İncelediğiniz etkinliği doğrudan sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz, Facebook ile giriş yaptıysanız. Aşağıdaki ekran görüntüleri bizim Art.Walk incelememize ait.

Konum bilgilerinizi kullanan Art.Walk, Harita ve Arama fonksiyonuyla kullanıcılarını yeni galeriler keşfetmeye de yönlendiriyor. İstanbul'un sanat galerilerini görüntüleyen Harita bölümünde galerilerle ilgili bilgi sunulması durumunda, etrafınızda gözden kaçırdığınız ne var ne yok bulabilmeniz mümkün olabilir Art.Walk'la.

Sanat galerilerini yakından takip ediyorsanız, uygulamanın Arama bölümü ilgilendiğiniz galeri, sanatçı ya da sergiyi bulmanıza yardım edecek şekilde düşünülmüş. Pratikte ise bu bölüm de yine geliştirilmesi gerekiyor zira arama yaparken uygulamada sık sık çökmeler yaşanıyor.

Şehirdeki tüm etkinlikler mobil uygulamalara dahil olurken, sanat galerilerine odaklanan Art.Walk'un yapımcı ortağı Oğuz Köroğlu. Bağımsız Yazılım Danışmanı olarak çalışan Köroğlu, Denizbank bünyesinde mobil uygulama altyapıları için yazılım geliştirme mimarı olarak görev yapıyor. Çalıştığı projeler arasında fastPay ve MobilDeniz gibi online ödeme ve bankacılık sistemleri yer alıyor. Art.Walk, Köroğlu'nun kendi yazılım ekipleriyle bağımsız olarak geliştirdikleri bir proje. Altı aylık bir sürede kendi altyapıları üzerine geliştirdikleri Art.Walk'un içeriği (sergi, galeri bilgileri) kendi editor ekibi tarafından sürekli güncelleniyor.

Art.Walk ücretsiz olarak sunuluyor ve ekip, uygulamadan henüz gelir elde etmiyor. Art.Walk'un hedefi İstanbul'da başlayan çağdaş sanat haritalama uygulamasına Londra ve Berlin olmak üzere dünyanın farklı şehirleriyle devam etmek. Bu, birçoğumuzun duymak isteyeceği türden bir hedef ve elbette gerçekleştirilebilir. Ancak bundan önce Art.Walk'un İstanbul'daki deneyimini iyileştirmesi gerekiyor. Teknik iyileştirmelerin yanında uygulamanın birçok şehir/etkinlik uygulamasına rakip olabilmesi için kullanıcılarına daha aktif bir keşif yönlendirmesi yapmak (örnek olarak Google'ın Field Trip uygulaması düşünülebilir) gibi bazı yeni özellikler de geliştirmesi gerekiyor. Yukarıdaki görsel Art.Walk'un kendi sağladığı ekran görüntüleri ve uygulamanın kısa sürede tüm bu vaatleri yerine getirmesi gerekiyor.

Art.Walk'un iOS sürümünün güçlendirilmesi ve Aralık ayı sonunda Android versiyonunun yayınlanması planlanıyor.

Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası