Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji Haberleri'Microsoft nerede olacağınızı biliyor'

'Microsoft nerede olacağınızı biliyor'

17 Şubat 2015
'Microsoft nerede olacağınızı biliyor' - Ayrıca, Facebook'tan alınan 'cinsiyet, yaş, politik görüş, dini inanç ve nerede yaşadığı' bilgileriyle, bir insanın kim olduğu rahatlıkla anlaşılıyor.

Ayrıca, Facebook'tan alınan 'cinsiyet, yaş, politik görüş, dini inanç ve nerede yaşadığı' bilgileriyle, bir insanın kim olduğu rahatlıkla anlaşılıyor.

Örneğin, Facebook'ta belirttiğiniz bilgiler ırkınızın yüzde 95, cinsiyetinizin yüzde 93, sağcı veya solcu olduğunuzu yüzde 85 ve dini inancınızı yüzde 83 doğrulukla herkesin anlamasını sağlıyor.

Ayrıca, Facebook'tan alınan 'cinsiyet, yaş, politik görüş, dini inanç ve nerede yaşadığı' bilgileriyle, bir insanın kim olduğu rahatlıkla anlaşılıyor.

Gould, veri madenciliğinin geldiği nokta hakkında dikkat çekici örneklerine New York'lu bir sanatçı ile devam etti:

"FBI, DNA'sı olmadan insanların sosyal medya bilgilerinden genlerine ulaşabilir. Yani bir insanı gözünüzün önünde sosyal medyadan aldığınız bilgileriyle oluşturabilirsiniz. New York'ta bir sanatçı, sakızdan DNA alarak elde ettiği bilgilerle insanların yüzünü oluşturuyor. Siz de, gelecekte sokaktan aldığınız sakız veya sigaradan insanların yüzlerini çıkarabileceksiniz. Bunu bugün Facebook'la yapabiliyoruz."

'KİTAP ARARKEN TELEFONUNUZA MESAJ DÜŞECEK'
Gould, veri madenciliğinin sadece internete kısıtlı olmadığını, teknolojinin her alanında etkileşim yarattığını belirtti.

Örnek olarak, Microsoft, 702 kişinin toplam 302 bin güne yayılan GPS bilgilerini değerlendirerek geliştirdiği sistemle, insanların 6 ay sonra hangi saatte nerede olacağını kesin olarak belirleyebiliyor.

Gould, veri madenciliğinin neden kontrol altına alınması gerektiğini, reklam alanında verdiği bir örnekle belirtti:

"Cep telefonu operatörleri, artık firmalara bilgi satıyor. GPS bilgileri, internetten elde edilen bilgilerle kaynaştırılıyor. Örnek olarak, internet erişimine izin veren bir havayoluyla yolculuk yaptıktan sonra iniyorsunuz ve beğenilerinize göre indiğiniz şehirde kalmak isteyeceğiniz otelden, beğeneceğiniz restoranlara kadar mesajlar gelmeye başlıyor… Veya bir kitapçıya gidiyorsunuz. Elinizde bir kitaba bakarken telefonunuza bir mesaj geliyor ve kitapçı size başka bir öneride bulunuyor."

GPS'in veri madenciliğiyle birlikte çok kesin bilgiler sunduğunu belirten Gould, "Birkaç ay içinde cep telefonunuzla bulunduğunuz 4 ayrı noktanın yeri bilinirse, kim olduğunuz yüzde 95 oranında tespit ediliyor" dedi.

Gould, "Veri madenciliği düzenlenmesi gereken bir alan, bunu durduramayız ve durdurmamalıyız. Ev, araba aldığınızda hep belli bir düzen içinde hareket ediyorsunuz. İnsanlar da alışveriş yaparken kesin tercihlerini belirttikleri gibi, bilgilerinin kullanılması konusunda daha kesin olabilmeli.

Gould son olarak Fatih Projesi hakkında Türkiye'de 1000 öğrenci ve veliyi kapsayan anketten bazı sonuçları aktardı. Türklerin projeden beklentisinin çok olumlu olduğunu belirten Gould, katılımcılara ait şu oranları verdi:

- Temel bilimleri daha iyi anlayacağını düşünenler: yüzde 75,

- 21'inci yüzyılın gerektirdiğini yetenekleri daha iyi öğreneceğini düşünenler: yüzde 71,

- Yaratıcılık ve problem çözümü gibi yeteneklerinin artacağını düşünenler: yüzde 69,

- Yabancı dilleri daha rahat öğreneceğini düşünenler: yüzde 67,

- Üniversite veya yüksekokula daha rahat geçiş yapacağını düşünenler: yüzde 64.Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası