Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriNvidia Quadro K5200 incelemesi

Nvidia Quadro K5200 incelemesi

17 Şubat 2015
Nvidia Quadro K5200 incelemesi - Nvidia, kısa zaman önce profesyonel ürün portföyünü güncelledi. Yeni modellerle birlikte artık aynı fiyat bareminde daha fazla bütünleşik bellek ile %40'a kadar daha fazla performans vadediliyor.

Nvidia, kısa zaman önce profesyonel ürün portföyünü güncelledi. Yeni modellerle birlikte artık aynı fiyat bareminde daha fazla bütünleşik bellek ile %40'a kadar daha fazla performans vadediliyor.


Nvidia, kısa zaman önce profesyonel ürün portföyünü güncelledi. Yeni modellerle birlikte artık aynı fiyat bareminde daha fazla bütünleşik bellek ile %40'a kadar daha fazla performans vadediliyor.

Yeni modellerin en gelişmişi ise Quadro K5200 oldu. Nvidia'nın incelememiz için gönderdiği yeni profesyonel ekran kartı, bir önceki model Quadro K5000'e bir alternatif olarak sunulsa da, aralarında önemli farklar bulunuyor. Nvidia'nın en hızlısı Quadro K6000 modelinde gördüğümüz, Kepler mimarisinin en gelişmiş sürümü olan GK110 çip, yeni K5200'ın en önemli özelliklerinden birisi. Yeni GPU, daha az sayıda shader işlemcisine ve daha düşük çift duyarlılıklı, kayan noktalı performansa sahip olsa da, yerine geçmesi planlanan K5000'e nazaran markanın lider ekran kartı K6000'e daha yakın.

K5200'ün GPU'sunda toplam 15′ işlemci arasından 12 adet aktif SMX çoklu işlemci bulunuyor. Yani toplam CUDA paralel işlemci çekirdek sayısı 2304'te kalıyor. K5200'ün grafik bus'ı 256-bit genişliğinde, bu da kartı GK110 bazlı ürünler içerisinde 384-bite sahip olmayan ilk profesyonel ürün yapıyor. K5200'ün saat oranı nispeten düşük diyebileceğimiz 650 MHz değerini gösteriyor. Grafik belleği ise alışık olduğumuz 6 GHz değerinde.

K5200


Nvidia'nın yeni profesyonel ekran kartı, ECC desteğine sahip 8 GB GDDR5 SDRAM ile geliyor ve Quadro K5000'deki bellek miktarını ikiye katlıyor. Sadece rakamlara baktığımızda da yeni modelin üstün bir performansı olduğunu görüyoruz. Shader ve compute performansı %40'tan daha fazla artarken, bellek bant genişliği de %11 oranında arttırılmış. Tekstür hızında orantılı bir artış görsek de, Quadro K5200'de 32 tarama örüntüsü olduğu için, doldurma oranı aynı kalmış. Nvidia'nın profesyonel ekran kartı modellerinin karşılaştırıldığı görseli aşağıda inceleyebilirsiniz:

Quadro ekran kartları

Bu yüzden de, Quadro K5200, GK110 GPU'nun getirdiği tüm faydaları bünyesinde toplayamıyor. K5200'ün belki de tek olumsuz yanı, GPU'yu artık iyice yaygınlaşan kuzeni GK104'ten ayıran en önemli özellik olan çift duyarlılıklı, kayan noktalı yüksek performansa erişememesi. Seride Kepler mimarisinin tüm potansiyelinden faydalanabilen tek kart, K6000 olarak öne çıkıyor. Quadro K5200, FP64 performansı göz önüne alındığında yüksek seviye oyun kartlarıyla aynı performansı veriyor, gelişmiş GPU'su bu alanda etki gösteremiyor. Quadro K6000'in FP32/Fp64 performans oranı 3'te 1 iken, Quadro K5200'de bu değer 24'te 1'e kadar geriliyor. Bu da, Quadro K5200'ün hesaplamaları hızlandırmak için kullanılamayacağı anlamına geliyor. Kullanımı daha çok görsellik ile sınırlı kalıyor. Nvidia, Multi-GPU teknolojisini, CAD-CAM hızlandırmasına ve çift duyarlılığa ihtiyaç duyan tüketicilerine öneriyor.

Dışarıdan baktığımızda, Quadro K5200'ün K5000'den pek de farklı olmadığını söyleyebiliriz. Baskılı devre kartı biraz daha uzun tercih edilerek Quadro K6000'in tasarımına yaklaştırılmış. Kartın bir yüzünü tamamen kaplayan ve önceki modellerde de gördüğümüz aynı soğutma sistemi yer alıyor. Çift slotlu soğutucu, içerisinde ısı nakil boruları bulunduruyor ve böylece sıcak havayı kasanın dışına taşıyor. Nispeten düşük olduğunu söylediğimiz saat oranı da Quadro K5200'ü ekonomik bir çözüm olarak öne çıkarıyor. Kart yalnızca 150 watt güç tüketimi gösteriyor ki bu da Quadro K5000'den sadece 28 watt daha fazla.

Quadro K5200'de, tekli 6-pin güç konnektörü bulunuyor ve pratikte bu sayılara göre selefi ile aynı ölçüde güç tükettiği görünüyor. Bu da kartın watt başına performans oranının daha da iyileştirildiğini gösteriyor.

Kartın arayüzünde birer tane DVI-I ve DVI-D konnektörleri ile iki tane de DisplayPort 1.2 girişi bulunuyor. Karta aynı anda 4 ekran bağlayıp eşzamanlı olarak çalıştırmak mümkün. Ek olarak Nvidia'nın özel Mosaic teknolojisi de, Quadro Sync kartı ile bir duvarda 16 monitöre kadar çıkmanızı sağlayabiliyor.Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası