Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriFirefox, Google ile biten anlaşmasının ardından Yahoo'yu varsayılan arama motoru yapıyor

Firefox, Google ile biten anlaşmasının ardından Yahoo'yu varsayılan arama motoru yapıyor

17 Şubat 2015
Firefox, Google ile biten anlaşmasının ardından Yahoo'yu varsayılan arama motoru yapıyor - Google ile yaptığı varsayılan arama motoru anlaşması sona ermek üzere olan Firefox, yeni arama stratejisini resmi blogu üzerinden açıkladı. Yapılan görüşmeler sonrasında, Mozilla Firefox artık varsayılan arama motoru olarak Yahoo'yu kullanacak.

Google ile yaptığı varsayılan arama motoru anlaşması sona ermek üzere olan Firefox, yeni arama stratejisini resmi blogu üzerinden açıkladı. Yapılan görüşmeler sonrasında, Mozilla Firefox artık varsayılan arama motoru olarak Yahoo'yu kullanacak.

Mozilla'nın Firefox ürününü çıkardığı günden bu yana arama motoru konusunda arkasında Google vardı ve Mozilla'nın elde ettiği gelirlerin büyük bir kısmını Google reklam arama sonuçlarından elde ettiği gelirler oluşturuyordu. Firefox ve Google arama motoru her ne kadar özdeşleştirilmiş olsa da, Google'ın kendi internet tarayıcısı Chrome'un pazar payını ciddi şekilde güçlendirmesi, Mozilla ile Google'ın da arasına kara kedi sokmuş oldu.

Mozilla ile Google, son olarak 2011 yılının Aralık ayında masaya oturmuş ve Firefox'taki varsayılan arama motorunun Google olması için 3 yıllık bir "devam" anlaşmasına imza atmıştı. Bu yılın Aralık ayında sözleşme süresinin dolmasıyla birlikte burada bir ayrılık yaşanacak ve Firefox, varsayılan arama motorunu Google yerine Yahoo olarak ayarlayacak.

Firefox kullanıcıları 100 milyardan fazla arama gerçekleştiriyor

Firefox'un her ne kadar son açıklanan rakamlara göre pazar payı düşüyor olsa da ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunuyor ve Firefox kullanıcıları 1 yıl içerisinde, internette 100 milyardan fazla arama sorgusu gerçekleştiriyor. Yahoo'nun ve Yahoo arama motorunun da ciddi bir kullanıcı kitlesi olduğunu ve toplam web aramalarının yüzde 10'unun Yahoo üzerinden gerçekleştiğini düşünürsek, bu işten Yahoo'nun da oldukça karlı çıkabileceğini ve tarafların karşılıklı olarak kazançlı bir adım attıklarını söyleyebiliriz. Yahoo da bu adımla birlikte arama hacminde ve reklam satışları konusunda kendisini yeniden göstermeye başlayabilir.

Firefox, sözleşmenin sona erdiği andan itibaren, yani Aralık ayı içerisinde Yahoo ile arama deneyimini kullanıcılarına sunmaya başlayacak. Ancak belirtmemiz gerekiyor ki Google, Bing, DuckDuckGo, eBay, Amazon, Twitter ve Wikipedia gibi alternatif seçenekler de Firefox'ta yer almaya devam edecek. Bununla birlikte Rusya'da Yandex, Çin'de ise Baidu Firefox'un varsayılan arama motorları olarak kullanılmaya devam edecek.

Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası