Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriGoogle'dan internette reklamsız gelir yaratmak için yeni bir deneme: Contributor

Google'dan internette reklamsız gelir yaratmak için yeni bir deneme: Contributor

17 Şubat 2015
Google'dan internette reklamsız gelir yaratmak için yeni bir deneme: Contributor - Görünen o ki Google da, büyük ölçüde reklamlar sayesinde

Görünen o ki Google da, büyük ölçüde reklamlar sayesinde "ücretsiz" olarak sunulan internetin, alternatif gelir modelleriyle fonlanıp fonlamayacağını araştırıyor. Bunun için kitle kaynaklı fonlamaya yönelen Google, yayıncıların reklamsız gelir yaratmasını sağlayacak programı Contributor'ı açtığını duyurdu.

Contributor by Google adlı programına üye olan yayıncıların, burada yayınladıkları içerikler reklamsız olarak ziyaretçilere sunuluyor. Bunun karşılığında ziyaretçilerin aylık olarak 1 ila 3 dolar arasında bir ücretle yayıncılara katkıda bulunması isteniyor. Reklam yerine kullanıcılara "teşekkür" mesajı gösteren Contributor, yayıncıların da reklam dışında bir kanaldan gelir yaratmasını amaçlıyor.

İlk etapta Amerika'da beta yayınına başlayan Contributor için Google, aralarında Mashable, Imgur, wikiHOW, The Onion ve ScienceDaily'nin olduğu on yayıncıyla anlaşmış. Kullanıcıların henüz yalnızca davetiyeyle erişebildiği program, Google hesaplarından yönetiliyor. Kullanıcıların yaptıkları ödeme bütün bir program tarafından paylaşılmıyor, yalnızca belirli bir web sitesini ziyaret ettikleri zaman aktive ediliyor.

Yayıncılar ise Contributor'ı var olan Google reklam hesaplarından yönetiyor ve elbette gelirlerinin bir kısmını Google ile paylaşıyorlar.Contributor, Google'ın reklama alternatif gelir kanallarını test ettiği ilk program değil. Daha önce, ziyaretçilerin websitesi içeriğini görmek için bir anket yapmasını ön gören Google Consumer Surveys ve YouTube'da izleyicilerin istediği kanala bağış yapmasını sağlayan Fan Funding programları da benzer bir motivasyonla geliştirilmişti yine Google tarafından.

Google'ın web için alternatif fonlama yöntemlerini test ediyor olması elbette şirketin bir süredir reklam dışında gelir kanallarını deniyor olmasıyla ilgili. Her ne kadar Contributor'ın yayıncılar ve kullanıcılar tarafından ne kadar tutulacağı tartışmalı olsa da, içerik sağlayıcılara alternatif bir model sunuluyor olmasını olumlu bir adım olarak değerlendirebiliriz.Contibutor by Google programınn Amerika dışında sunulup sunulmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yok. Davetiye içinse buraya gitmek gerekiyor.


Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası