Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriFoxconn'un robotları iPhone'lar için yetersiz

Foxconn'un robotları iPhone'lar için yetersiz

17 Şubat 2015
Foxconn'un robotları iPhone'lar için yetersiz - Foxconn'un yeme, içme ve uyuma gibi ölümlülerin sahip olduğu ihtiyaçlara sahip olmayan işçiler ile üretim yapma hayali suya düştü.

Foxconn'un yeme, içme ve uyuma gibi ölümlülerin sahip olduğu ihtiyaçlara sahip olmayan işçiler ile üretim yapma hayali suya düştü.

Foxconn, fabrikalarında çalışan 1 milyonun üzerinde insanla birlikte dünyanın en büyük elektronik üreticisi. Daha fazla ürünü daha hızlı ve daha ucuza üretme çabası kötü çalışma şartları ve düşük maaşlara, dolayısıyla kötü bir baskıya sebep olsa da şirket bu probleme bir çözüm üretmek için çalışıyor: robot iş gücü. Foxconn bu yılın başında insan işçilerin yerine geçecek olan birkaç bin robot kuracağını açıklamıştı ancak yayınlanan yeni bir rapor böyle bir planın uygulanabilirliği hakkında şüphe uyandırıyor. Foxconn robotları (foxbotlar) Apple için yeterince hassas değil ve dolayısıyla iPhone üretiminde kullanılamayacaklar. Bu da Foxconn'un planlarını büyük oranda zedeleyecek.

Apple'ın titizlik isteyen standartları parçaların 0,02 milimetre hata payı ile kurulmasını gerektiriyor. Bu da bir insan saçından daha ince. Foxbotlar ise 0,05 milimetrelik hassasiyet ile çalışıyor. Aslında bu rakam robotlar ile üretimde oldukça etkileyici ancak Foxconn'un beslenme veya barınma ihtiyacı taşımayan bir işgücü hayali şimdilik suya düşmüş gibi görünüyor. Neyse ki Foxconn ''bir milyon (kullanışsız) robot'' projesinde çok fazla ilerlememişti.

Öteki donanım üreticileri Apple ile aynı standartlara sahip olmayabilirler ancak Samsung ve Motorola gibi şirketlerin Apple'ın reddettiği üretim teknolojileri ile ilgilenmesi zor olacaktır. Fakat düşük maliyetli ve markasız ürünler ile sahte iPhone'lar yapan küçük Çinli şirketlerin ilgisini çekebilir.

Çoğu telefon ve tabletin gerekli hassasiyet sebebiyle büyük bölümü insanlar tarafından montajlanıyor. Çoğu robot küçük parçaları cihazlara endüstriyel ölçekte monte edecek becerikliliğe sahip değil. Teknolojiyi gerçeğe dönüştürmek için çalışmalar mevcut ancak bunun olması için sıfırdan yeni endüstriye robotlar tasarlamak gerekiyor. Bu da ekonominin dengesini kaybetmesine sebep oluyor. Yani öyle değilmiş gibi gözükebilir ancak cebinizdeki telefon el işi olmasaydı daha pahalı olabilirdi. Foxconn hızlıca para kazanmaya bakıyor dolayısıyla Foxbotların tasarımını otomotiv robotlarını baz alarak tasarlamıştı.

Maliyetleri 20.000 dolar ile 25.000 dolar arasında değişen robotlar iPhone seviyesinde hassasiyete sahip olmasalar bile Foxconn tesislerinde kullanılıyorlar. Tüm zor işler ise halen insanların hünerli parmakları tarafından yapılıyor. Foxbotların sadece vida sıkmalarına, metal parlatmalarına ve paketleme yapmalarına izin veriliyor zira bu görevler birkaç milimetrenin fark etmeyeceği kolay görevler.

Raporlara göre Foxconn robot kollarını daha hassas olacak şekilde yeniden tasarlıyor ve böylece Apple'ın onayını almayı umuyor. Bu iş birkaç yıllık araştırmaya mal olabilir ancak sonunda ortaya çıkacak robotlar çok daha yetenekli olacaktır. Hatta otomotiv robotlarını tamamen göz ardı edilerek insan koluna benzer bir kola ve birden çok parmağa sahip yeni robotlar tasarlanacağı yönünde söylentiler mevcut. Bu durum makineleri çok daha yetenekli yapabilir ama aynı zamanda daha pahalı yapacaktır. Otomasyonda genellikle maliyet vardır – araştırma ve kurma maliyetlerini kurtarması için birkaç sene geçmesi gerekebilir. Görünen o ki Foxconn bu maliyetten otomotiv sektöründe kullanılan robotları yeniden düzenleyerek kurtulamayacak.Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası