Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriGoogle Yine Windows'un Açığını Buldu

Google Yine Windows'un Açığını Buldu

17 Şubat 2015
Google Yine Windows'un Açığını Buldu - Google, Microsoft'un işletim sistemleri Windows 7 ve 8'de iki yeni güvenlik açığı bulduğunu açıkladı.

Google, Microsoft'un işletim sistemleri Windows 7 ve 8'de iki yeni güvenlik açığı bulduğunu açıkladı.

Google'ın Project Zero adındaki güvenlik grubu görünen o ki oldukça sağlam çalışıyor. Ekip geçtiğimiz günlerde rakibini hazırlıksız yakalayarak Windows'un açığını bulmuştu. Bulduğu açığı yayınlayan Google'ın güvenlik ekibi aynı şeyi tekrarladı ve yine Windows'un açığını yayınladı.

Microsoft'un henüz kapatamadığı iki güvenlik açığını yayınlayan Google, güvenlik açığına dair detayları yayınladı. İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre ise Google bulduğu açıkları yayınlamamak için 90 gün bekleyecekti.

Google'ın yeni açıkları yayınlaması ise Microsoft'un verilen süre içerisinde güvenlik açığını kapatamadığının bir göstergesi diyebiliriz. Detayları paylaşılan açıkların kapatılmaması ise Windows işletim sistemini kullananların yaşanabilecek bir siber saldırıya daha savunmasız bir halde yakalanmaları demek.

Windows 7 ve 8 kullanıcıları tehlikede!


Google'ın yayınladığı iki adet güvenlik açığından bir tanesi sadece Windows 7'yi etkilerken diğer açık her iki işletim sistemini de etkiliyor.

CryptProtectMemory adı verilen ve gizli bilgilerin görünmesini engelleyen fonksiyonun her iki işletim sisteminde de sağlıklı çalışmadığını belirten Google, kullanıcıların gizli bilgilerine ulaşılabileceğine ve ciddi problemler yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Microsoft'un yaşanan bu durum karşısında en kısa sürede bir güncelleme çıkartması bekleniyor. Ancak Microsoft takvim dışı bir güncelleme yayınlamaz ise söz konusu açığın önümüzdeki aya kadar kapanması mümkün görünmüyor.Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre herşirket bir web sitesi yaptırmak zorunda..

İntegral Bilişim ve Yazılım Hizmetleri olarak 250 TL + KDVden başlatan fiyatlarla hazır web sitesi, kolay web sitesi, kurumsal webtasarımı, özel web sitesi, web sitesi, hızlı web sitesi, ucuz web sitesi, website tasarımı, hosting paketleri, ücretsiz domain hizmetlerini İstanbul webtasarım firması olarak vermekteyiz.

Hazır paketlerimiz çok kullanışlı ve kullanımıda oldukça kolaydır. Web tasarımlarımız dinamik bir yapıya sahip olup içerikleriniziistediğiniz zaman değiştirebilir ve yeni içeriklerinizi sınırsız bir şekildesitenizin admin panelinden sitenize ekleyebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization )
 alt yapısı olarak her site tasarımızdahaberler ve duyurular modülü sizlere kimseye ihtiyaç duymadan kendi SEOçalışmanızı kendi kendinize yapmanızı sağlayacak SEO hizmeti için ayrıca başkabir yere ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

Örnek demo seçenekleri için; 

http://www.integralbilisim.com/?pages,1439/

Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting,Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı,
 İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, SakaryaWeb tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal webtasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel webtasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internetsitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, eniyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası