Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji Haberleri4G Hızına Yıl Sonunda Ulaşabiliriz

4G Hızına Yıl Sonunda Ulaşabiliriz

05 Mart 2015
4G Hızına Yıl Sonunda Ulaşabiliriz - 4G ile birlikte 4. Operatöründe gelebileceğini vurgulayan Bakan Lütfü Elvan, Mayıs' ın sonlarına doğru 4G yetkilendirme ihalesini tamamlanabileceğini söyledi.

4G ile birlikte 4. Operatöründe gelebileceğini vurgulayan Bakan Lütfü Elvan, Mayıs' ın sonlarına doğru 4G yetkilendirme ihalesini tamamlanabileceğini söyledi.

4G kapsamına ne zaman geçebileceğimiz konusunda Ulaştırma bakanı Lütfü Elvanın dün gerçekleştirdiği basın toplantısında 4G sürecini anlattı. Saat 13: 30 da gerçekleşen bu toplantı 4G'nin 2015 sonlarına doğru gelmiş olacak.

4G ile birlikte 4. Operatöründe gelebileceğini vurgulayan Bakan Lütfü Elvan, Mayıs' ın sonlarına doğru 4G yetkilendirme ihalesini tamamlanabileceğini söyledi. Gelecek 4. Operatör diğer operatörlerden bağımsız olacağını ve bant genişliğinin de buna göre düzenleneceğini, sadece 2600 Mhz frekans bandını kullanılabileceği vurgusunu yaptı. Bununla beraber 750 kişilik bir Ar-Ge yatırımı zorunluluğu olabileceğinin de altını çizen Lütfü Elvan, Tv Yayın Frekansı düzenleme, operatörlerin bağlantı frekansını düzenlemesinde yapılacağını belirti.