Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa WEB TEKNİKWeb Tasarımın Temel İlkeleri

Web Tasarımın Temel İlkeleri

Web Tasarımın Temel İlkeleri - Web sitesi hazırlarken alt yapısının düzgün sağlanması ve tasarımın kullanılabilirliğe uygun olması önemlidir.

Web sitesi hazırlarken alt yapısının düzgün sağlanması ve tasarımın kullanılabilirliğe uygun olması önemlidir.

Web Tasarımın Temel İlkeleri

İçerik

Web sitelerinde içerik en ön planda olan ilkelerdendir. Güzel ve orijinal tasarıma sahip bir web sitesi yetersiz sıkıcı ve alakasız içeriğinden dolayı ziyaretçi kaybedebilir.
Siyete gelen ziyaretçi talep ettiği bilgileri alarak çıkmalıdır. Ve site içeriğinde kullanılan bilgiler uzun sıkıcı ve kopya olmamasına özen gösterilmelidir.

Tasarım

Web sitenizde logo banner,menü gibi alanların nerede olacağına karar vereceğiniz aşamadır. Web sitenizin ara yüzü sade ve şık bir şekilde tasarlanmalıdır. Web siteniz sizin internetteki kimliğinizi yansıtacağından tasarımına özen gösterilmelidir.

İşlevsellik

Ziyaretçi web sitenize girdiğinde ana sayfa üzerinden tüm sitelere ulaşabilmeli ve iç sayfalardan diğer sayfalara linkler verilmelidir. Sayfalar arasında geçiş yaparken geri butonunu kullanmaya ihtiyacı kalmamalıdır.

Kullanılabilirlik

Web sitesi hazırlanırken ziyaretçi gözünden bakılmalı ve kullanım kolaylığına önem verilmelidir.
Sitende ki yazılar kolay okunmalı rengi, büyüklüğü, arka planı iyi ayarlanmalıdır.

Tarayıcı Uyumluluğu

Hazırlanan web sitelerinin görüntülenmesi için web tarayıcısına ihtiyaç vardır. Sitenize gelen ziyaretçinin hangi tarayıcıyı kullanacağını bilmeniz neredeyse imkansızdır. Bu nedenle web siteniz tüm tarayıcılarla uyumlu olmalıdır.