Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriMojang' dan Minecraft Açıklaması

Mojang' dan Minecraft Açıklaması

13 Mart 2015
Mojang' dan Minecraft Açıklaması - Çok oynanan oyunlardan biri olan Minecraft şiddet içerikli olduğuna dair gelen söylemler ve şikayetler sonrası Aile sosyal ve Politikalar bakanlığı harekete geçmiş yapılan araştırma göre şiddete meyil etme konusunda çocuklara zarar verebileceği kanaatına varıp Türkiye' de yasaklamak için çalışmalara başladı.

Çok oynanan oyunlardan biri olan Minecraft şiddet içerikli olduğuna dair gelen söylemler ve şikayetler sonrası Aile sosyal ve Politikalar bakanlığı harekete geçmiş yapılan araştırma göre şiddete meyil etme konusunda çocuklara zarar verebileceği kanaatına varıp Türkiye' de yasaklamak için çalışmalara başladı.

Çok oynanan oyunlardan biri olan Minecraft şiddet içerikli olduğuna dair gelen söylemler ve şikayetler sonrası Aile sosyal ve Politikalar bakanlığı harekete geçmiş yapılan araştırma göre şiddete meyil etme konusunda çocuklara zarar verebileceği kanaatına varıp Türkiye' de yasaklamak için çalışmalara başladı. Oyunun ülkemizde yasaklanması gerçekleşebilir. Bu konuyu duyan batılı insanlar dalga konusu ederken Minecraft'ın Sahibi Mojang yani Microsoft' tan açıklama geldi. GameSpot' a yapılan açıklamada bu konu alay konusu olarak görüldüğünü editörlerin bile bu konu hakkında alaylı dillerle ifadeler kullanıldığı gözden kaçmıyor.

Microsoft'un GameSpot' a yaptığı açıklamada ; "Minecraft, insanların arkadaşlarıyla herhangi bir kısıtlama yaşamadan, eğlenceli vakit geçirebildiği bir evren. Evet, bu evrende geceleri ortaya yaratıklar çıkabiliyor fakat bu da oyunun bir parçası. Bu yaratıklara karşı kendinizi savunmanız ve hayatta kalmanız gerekiyor. Ama belirtmeli ki, bu da oyunun bir parçası yani bütünü değil. Bunları yapmak veya yapmamak oyuncunun elinde. Farklı modlar oynayarak oyunun temel unsuru olan yaratıcılık ögelerine de geçilebilir." dedi.Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting, Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı, İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, Sakarya Web tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal web tasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel web tasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internet sitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, en iyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası, Mojang, Microsoft, Minecraft, Oyun, Oyun Yasağı