Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriElektrik Sektöründe Yeni Devrim Gerçekleşiyor

Elektrik Sektöründe Yeni Devrim Gerçekleşiyor

17 Mart 2015
Elektrik Sektöründe Yeni Devrim Gerçekleşiyor - Bilim insanları elektrikte devir aşmayı planlıyor. Japon bilim adamlarının yaptığı çalışmalar sonucu elektrik sektörüne damga vuracak bir çalışma yapıldı.

Bilim insanları elektrikte devir aşmayı planlıyor. Japon bilim adamlarının yaptığı çalışmalar sonucu elektrik sektörüne damga vuracak bir çalışma yapıldı.

Bilim insanları elektrikte devir aşmayı planlıyor. Japon bilim adamlarının yaptığı çalışmalar sonucu elektrik sektörüne damga vuracak bir çalışma yapıldı. Japon bilim insanları 55 metre uzaklıktan kablo kullanmadan enerji aktarımı sağlanabiliyor. Bu çalışma elektrik sektöründe kablosuz enerji aktarımını daha da genişletebilecek çalışmaların önünü açabileceği düşünülüyor. Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA)'nin Japon ekibi mikrodalga frekansını kullanarak 1.8 kilowatt'lık enerjiyi, hava üzerinden 55 metre uzaklıktaki bir alana taşımayı başardı. Yapılan bu çalışma sayesinde ilk kez birilerinin iki kilowatt'a yakın yüksek çıkışlı bir enerjiyi mikrodalga bağlantı kullanarak küçük bir hedefe ulaştırabilindi. Yapılan bu proje 1 GW'lık enerji üretimek için büyük ugraşlar veriyor. Projenin adının Space Solar Power Systems (SSPS) olduğu bu çalışma uzun yıllardır sürdürülen çalışma çalışmaların sonuç vermesiyle hedefe dogru yürüyor.


Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting, Ücretsiz domain, seo, Google adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, web site tasarımı, İstanbul web tasarım, Ankara web tasarım, İzmir web tasarım, Sakarya Web tasarım, Web sayfası tasarımı, Web tasarım hizmetleri, , Kurumsal web tasarımı, Web tasarım paketleri, Uygun web tasarım, Kolay web sitesi, Özel web tasarım, kurumsal web yazılım, Profesyonel web tasarim, Profesyonel internet sitesi, Kaliteli web siteleri, Türkiye web tasarım, Web tasarımı İstanbul, en iyi ücretsiz web sitesi, internet sitesi, internet sayfası, Japon Bilim İnsanları, Elektrik, Kablosuz Elektrik, Enerji, Kablosuz Enerji Aktarımı