Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriUzaydan İnternet Satacaklar
20 Haziran 2015
Uzaydan İnternet Satacaklar - Dünya artık uzaydan interneti kullanacak.

Dünya artık uzaydan interneti kullanacak.

Paris Havacılık Show'unda, Avrupa'nın Airbus Group adlı oluşumu, OneWeb için 900 internet uydusu üreteceklerini duyurdu. Virgin Galactic tarafından yeniden alevlenen bu yarış sayesinde internet sinyallerinin 2018 yılına kadar tüm Dünya'yı kapsamasını hedefliyor.

Paris'ten yapılan bu duyuruya göre, Elon Musk'ın SpaceX firması ve FCC'nin birlikte hazırladıkları 2 adet "MicroSat" internet uydusunu deneme amaçlı 2016 yılında fırlatacak. Bu deneme çalışması başarılı olursa, 4000 adetlik geniş bant uydu filosu gönderilecek.Bu yeniliğin yapılmasının nedeni, eski iletişim uydularının yaklaşık 5-6 ton ağırlığında ve 35.400 km yükseklikte bulunduğu için bağlantının gecikme süresinin uzaması ve yavaşlamasıyla oluşan, fiber internetle kıyasla kötü internet kullanımı olmasıdır.

Uzay firmalarının amacı, daha yakın ve küçük uydularla bu gecikme ve yavaşlama gibi sorunların önüne geçmek. Google ve Fidelity firmaları, SpaceX'e 1 milyar $ maddi yardımda bulundu. Ayrıca yardımda bulunan firmaların arasında Microsoft'un kurucularından olan Paul Allen da var.