Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriYoutube Tamamen Kapatılabilir
22 Haziran 2015
Youtube Tamamen Kapatılabilir - Youtube'un Peygamber Efendimiz aleyhinde yayınladığı videolar sebebiyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) toplanma kararı aldı.

Youtube'un Peygamber Efendimiz aleyhinde yayınladığı videolar sebebiyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) toplanma kararı aldı.

Yayınladığı içeriklerden ötürü zaman zaman ülkemizde erişime engellenen Youtube, tekrar erişime engelline takılabilir.

Youtube'un Peygember Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) 'i hedef alan ve aleyhine video yayınlaması yetkilileri harekete geçirdi.

BTK Başkanvekili Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada: "Hz. Peygambere hakaret içeren videolara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararınca Türkiye'den erişim engeli uygulandı." dedi.

Derhal Önlem Alınmalı

BTK Başkanvekili Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan yaptığı açıklamada; "İnternetin serbest ortamının, halkı, kin ve düşmanlığa tahrik etmek için kullanılması kabul edilemez. Derhal önlem alınmalı. Peygamberimize hakaret özgürlük demek değildir. Karikatürler apaçık bir tahriktir. Ramazan ayında bunun yayınlanması düşündürücü." dedi.

Tamamen Kapatılabilir

Youtube, eğer Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ile ilgili yayınladığı hakaret içerikli videoları kaldırmaz ve bu duruma sessiz kalırsa, Youtube'un tamamen kapatılması gündeme gelebilir.