Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriAmerika'dan Türk Hackera Ağır Hapis
25 Haziran 2015
Amerika'dan Türk Hackera Ağır Hapis - Kendi yazılımlarıyla yaklaşık 30 ülkedeki ATM'leri saniyeler içinde boşaltan Türk hacker Ercan Fındıkoğlu'na, Amerika'dan rekor ceza geldi.

Kendi yazılımlarıyla yaklaşık 30 ülkedeki ATM'leri saniyeler içinde boşaltan Türk hacker Ercan Fındıkoğlu'na, Amerika'dan rekor ceza geldi.

     2011 yılında, 30'a yakın ülkede yaptığı vurgunla tanınan hacker Ercan Fındıkoğlu, kısa zamanda Amerika'da en çok arananlar listesine girmeyi başardı.

     Türk hacker Fındıkoğlu'nun kendi yazdığı yazılımlarla saniyeler içinde 18 ülkedeki ATM'lerden 14 milyon doları kendi zimmetine geçirdi. Bu vurgunu bir sene sonra tekrarlayan Fındıkoğlu, bu sefer 20 ülkedeki ATM'lerden 5 milyon dolar vurgun yaptı, ancak 2013'ün Şubat ayında yakayı ele verdi.

40 Milyon Doları 10 Saatte Çaldı !

     2013 Şubat ayında, 23 ülkede 10 saat içinde yine ATM'lerden 40 milyon dolar vurgun yapan Fındıkoğlu, 2013 sonlarında yakalanıp hapse atıldı.     Türk hacker yakalandıktan sonra Amerika, Almanya ile görüşüp Fındıkoğlu'nun iadesini talep etti. Almanya ise 18 ay sonra iadeyi kabul edip, Fındıkoğlu'nu teslim etti.

     Amerika'da, Türk hacker Ercan Fındıkoğlu için 247 yıl hapis istendi. Dava henüz sonuçlanmadı.