Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriPlaystation Xbox' u Yıkıp Geçti.
01 Temmuz 2015
Playstation Xbox' u Yıkıp Geçti. - Konsol dünyasında PlayStation ve Xbox arasındaki büyük kapışma devam ederken,Sony Avrupada 'ki kendi paylarını duyurarak galibiyet sevinci yaşadı.İşte detaylar

Konsol dünyasında PlayStation ve Xbox arasındaki büyük kapışma devam ederken,Sony Avrupada 'ki kendi paylarını duyurarak galibiyet sevinci yaşadı.İşte detaylar

Daha önceki yıllarda satışlar Microsoft 'un dilediği gibi olmuştu. Xbox 360' ı PlaySation 3' ten yaklaşık 1 yıl önce piyasaya sunan Microsoft, bu avantajını çok iyi şekilde kullanmış hatta bazı satış rakamlarında ciddi bir fark yaratmıştı.

Xbox 360' ın hem piyasaya erken verilmesi, hem de PlayStation 3' e göre daha iyi bir mimariye sahip olması oyun geliştiricilerini bu konsola iletmiş ve 3. parti oyunlar Xbox 360' ta daha üst düzey performanslar sergilemişti.

Dünya Konsolun' da Devirler Değişti
Xbox 360 satışlarıyla kendine olan güvenini arttıran Microsoft, bir sonraki yıllarda' da satışların bu şekilde ilerleyiceğini düşünmüştü. Fakat satışlar Microsoft' un dilediği gibi gitmedi mükemmel satış politikası izleyen Sony, PS4 ile Microsoft' u büyük bir yenilgiye mahkum etti.

Geçtiğimiz gün konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sony' nin en etkili isimlerinden Jim Ryan, PlayStation 4'ün Avrupada' ki pazarların %70' inde önde olduğunu belirtti. Ryan, Avrupa ülkelerinde bu oranın %90' ları bulduğunu dile getirirken, global anlamda da açık ara önde olduklarını söyledi.

PlayStation 4' ün satış fiyatınında altını çizen Sony' in en etkili ismi, kullanıcıların PS4' ün satış fiyatından memnun olduklarını dile getirdiklerini ve şuan fiyat konusunda yenilik yapmayacaklarını söyledi.