Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriAkıllı Telefon ve Tabletlere Zam Darbesi!
02 Temmuz 2015
Akıllı Telefon ve Tabletlere Zam Darbesi! - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, teknoloji bağımlılarını kıracak açıklamalarda bulundu, İlave gümrük vergisiyle beraber akıllı telefon ve tabletlere zam darbesi geldi. İşte ayrıntılar.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, teknoloji bağımlılarını kıracak açıklamalarda bulundu, İlave gümrük vergisiyle beraber akıllı telefon ve tabletlere zam darbesi geldi. İşte ayrıntılar.

Ülkemizde özellikle akıllı cihazlardan alınan vergileri az çok biliyorsunuzdur. Yurt Dışı 'nda 400 dolardan satıla bir cihaz , ülkemizdeki vergiler nedeniyle 2500 liranın üstünde, büyük paralar ödemek zorunda kalıyoruz.

Şu zamana kadar ödediğimiz vergileri yetersiz bulan hükümet yetkilileri önümüzdeki günlerde elektronik cihazlarda ilave gümrük vergisi uygulamasının başlatılıcağını duyurdu.

Hükümet yerine açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, şu açıklamalarda bulundu;

"Önümüzdeki 1 ay içinde ilave gümrük vergilerinde cidditedbirler alınacak. Elektrik, elektronik, cep telefonu, ve tablet bilgisayarlar gibi cihazlarada ek vergi yakın."

Zeybekçi, ek verginin kimya grubu ürünlerinede dahil etmek için sıkı çalıştıklarını söyledi.

İlerleyen günlerde cep telefonu, tablet ve benzeri cihazlar alacaksanız, ek vergiden hızlı hareket etmenizi tavsiye ederiz.