Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriRamazan' da En Çok Arananlar!
03 Temmuz 2015
Ramazan' da En Çok Arananlar! - Ülkemizde internet üzerinde son 10 günde en çok taranan kelimelere dair dikkat çekici bir rapor açıklandı. Türkiye' de ramazanın ilk 10 gününde en çok tarama yapılan kelimeleri. İşte detaylar

Ülkemizde internet üzerinde son 10 günde en çok taranan kelimelere dair dikkat çekici bir rapor açıklandı. Türkiye' de ramazanın ilk 10 gününde en çok tarama yapılan kelimeleri. İşte detaylar

Ülkemizde sıkça tanınan ve kullanılan arama motoru Yandex, Ramazan ayı içerisinde iftar ve sahurda en çok taranan kelimelere ilişkin dikkat çekici bir rapor açıkladı.

Yandex' e  göre internet kullanımı saat 19:00 - 21:00 arasında en çok kullanılıyor. Saat  21:00' dan sonra ise saat 23:00' a kadar internet kullanımında bir düşüş yaşanıyor.

Ramazan' ın ilk 10 gününde gece saat 03:00' a kadar olan internet kullanımı ise bi hayli artıyor. Bu saatleri düşündüğümüzde  ülkemizde iftar öncesi zaman geçirmek amaçlı internet kullamımı pek fazla yükseliyor. Keza aynı durum sahur önceside gerçekleşiyor.

Peki, Türkiye' de iftar ve sahur öncesi en çok hangi kelimeler taranıyor ? İşte Yandex' in bu dikkat çekici raporu.

1- İftar Saati

2- İstanbul için İftar Saati - Ankara için İftar Saati

3- Akşam Ezanı - Akşam Namazı

4- İftar Duası

5- Sabah Namazı Kaç Rekat ?

6- Survivor' da Kim Elendi

7- Kiralık Aşk