Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji Haberleri2015 Ultrabook ve Akıllı Telefon Yılı Olacak!
08 Temmuz 2015
2015 Ultrabook ve Akıllı Telefon Yılı Olacak! - İlk bölümü tamamlanan 2015 yılının tamamına yönelik pazar tahminleri gelmeye devam ediyor. Gartner araştırma şirketinin bilgilerine göre bu yıla akıllı telefon ve ultra cihazlar damga vuracak.

İlk bölümü tamamlanan 2015 yılının tamamına yönelik pazar tahminleri gelmeye devam ediyor. Gartner araştırma şirketinin bilgilerine göre bu yıla akıllı telefon ve ultra cihazlar damga vuracak.

2015 yılının ilk bölümü geride kaldı. Teknoloji cihazlarının yıl boyunca gösterdiği satış performansına yönelik tahminler araştırma şirketleri tarafından sağlanmaya başladı. Pazardaki yoğunluğa rağmen yıl sonunda 2.5 milyar ünite cihaz satılması bekleniyor. Bu rakamlara PC , akıllı telefon ve tabletlerde dahil. Satışların aslan payı ise herzamanki gibi akıllı telefonlardan geliyor.

Akıllı Telefonlar 2 Milyar

Gartner 'in tahminlerine göre, 2 milyar 454 milyonluk cihazın satıldığı 2014 yılına göre yüzde 2.8 'lik artış anlamına geliyor . Kategorilere göre artış yada düşüş eğilimleri ise değişkenlik gösteriyor. Yaklaşık 2.5 milyarlık satışın 1.9 mlyar adeti akıllı telefonlardan geliyor. Tabletler yaklaşık 12 milyonluk düşüşe rağmen haleen PC pazarını zorluyor.

Üst Sınıf Ultrabook 'lar Pazarı İyileştiriyor

Geleneksel masaüstü ve dizüstü Pc satışları 250 milyon ' a yakın ve tabletlerin hemen önünde. Bu rakama Mackbook Air gibi premium ultrabook sınıfı cihazlar ilave edildiğinde rakam 300 milyonu buluyor. Geleneksel PC satışlarının yıldan yıla düşmesi bekleniyor. Buna karşın premium ultrabook 'lar ise yıldan yıla artacak. Pazardaki genel yol PC pazarını premium ultrabook 'ların besleyeceği yönünde. 2016 yılında ise sadece akıllı telefonların 2 milyar sınırını geçmesi tahmin ediliyor. Bakalım önümüzdeki dönemde ve yakın gelecekte pazar nasıl bir yol çizecek.