Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilim ve Teknoloji HaberleriTeknoloji Devi Apple'dan Bir Yenilik Daha!
02 Eylül 2015
Teknoloji Devi Apple'dan Bir Yenilik Daha! - Teknoloji devi Apple, 'Akıllı Duman Sensörü'nün patentini aldı. İşte detaylar...

Teknoloji devi Apple, 'Akıllı Duman Sensörü'nün patentini aldı. İşte detaylar...

Teknoloji devi Apple, geliştirdiği teknolojilerine bir yenisi daha ekledi ve bu teknolojinin patentini de aldı. Apple, yeni patenti ile iPhone, iPad ve Mac gibi ürünlerini, taşınabilir bir yangın algılama sistemine dönüştürebilir. 

Apple şu anda kullandığımız duman sensörlerinin çok küçük bir boyutunu üreterek bunları iPhone, iPad veya Mac gibi cihazlarının donanıma yerleştirilebilecek ve bu cihazları mobil bir yangın algılama sistemine dönüştürebilecek.

Akıllı duman sensörü, dumanı sensörleriyle algıladığı an itibariyle tehlike olduğunu varsayarak telefonu kullanan kişiyi ikaz edecek ve bu şekilde belkide kullanıcısının hayatını kurtarabilecek. Örnek verecek olursak; yangın esnasında uykuda olan bir kullanıcı, Apple'ın akıllı duman sensörünün ikazı sayesinde uyanacak. Bu şekilde kullanıcı, yangının daha da ilerlemesine engel olacak yahut yangın daha da tehlikeli bir boyuta ulaşmadan bulunduğu yerden hemen uzaklaşarak hayatını kurtarabilecek. Bununla birlikte duman sensörleri itfaiyeyi de bu durumdan haberdar edecek ve yangının bir an önce söndürülmesini de sağlayacak.

Bu hususta henüz kesin bir açıklama yapılmadı ancak akıllı duman sensörü büyük olasılıkla yakın zamanda iPad, iPhone veya Mac gibi kişisel cihazlarda kullanılması bekleniyor. Apple'ın akıllı duman sensörünü çeşitli alanlarda kullanıp kullanmayacağı da şimdiden merak konusu.


Etiketler : Web yazılım, Domain, Hosting, Ücretsiz Domain, Seo, Google Adwords, Seo hizmeti, Hazır Web, Web Site Tasarımı, İstanbul Web Tasarım, Ankara Web Tasarım, İzmir Web Tasarım, Sakarya Web Tasarım, Web Sayfası Tasarımı, Web Tasarım Hizmetleri, , Kurumsal Web Tasarımı, Web Tasarım Paketleri, Uygun Web Tasarım, Kolay Web Sitesi, Özel Web Tasarım, Kurumsal Web Yazılım, Profesyonel Web Tasarim, Profesyonel İnternet Sitesi, Kaliteli Web Siteleri, Türkiye Web Tasarım, Web Tasarımı İstanbul, En iyi Ücretsiz Web Sitesi, İnternet Sitesi, İnternet Sayfası,Teknoloji, Akıllı Telefon, Apple, Akıllı Duman Sensörü